Światowa Miss Polski

Udział w konkursie piękności to z pewnością niezapomniana przygoda życia, a odniesiony sukces może je całkowicie odmienić. Media, co naturalne, skupiają się głównie na zwyciężczyni do której należy cały rok panowania. To ona zbiera oklaski, laury i nagrody. To ona reprezentuje Polskę na największych międzynarodowych konkursach, ale czy tylko?

Jesteśmy dumni, że organizując konkurs Miss Polski pamiętamy również o naszych pozostałych laureatkach; zdobywczyniach tytułów Wicemiss Polski, czy tych kandydatkach, które awansowały do top 10. Jako jedyny organizator ogólnopolskiego konkursu w naszym kraju zapewniamy im udział w międzynarodowych konkursach organizowanych na całym świecie. Od Japonii po USA, od Polski po Malezję. Tak było z laureatkami finału Miss Polski 2015, które tak pięknie reprezentowały Polskę i nas przez cały mijający rok. To nagroda o której mówimy zbyt cicho.

Delegatki 2016
Delegatki 2016

  • Sri Lanka / luty 2016 /

W mijającym roku pierwszą szansę na arenie międzynarodowej otrzymała od nas Joanna Tlałka, 4 Wicemiss Polski 2015. W lutym 2016 Asia przebywała w stolicy Sri Lanki, Colombo biorąc udział w 1. edycji konkursu Miss Tourism Sri Lanka International 2016. Nasza reprezentantka zachwyciła jurorów i w finale awansowała do Top 8 najpiękniejszych.  • Chiny / wrzesień 2016 /

Zaraz po wakacyjnym okresie do dalekich Chin wyruszyła Joanna Jochemczyk, top 10 Miss Polski 2015. Zdeterminowana, pewna siebie i przebojowa Asia podbiła serca jurorów konkursu Miss Tourism Queen International 2016, w chińskim Wenzhou, zdobywając tytuł 3 Wicemiss. Tytularnie to największy sukces naszej reprezentantki w tym roku.  • USA / październik 2016 /

Za ocean, do Las Vegas w Stanach Zjednoczonych, na początku października wyruszyła Marta Redo, 1 Wicemiss Polski 2015 by wziąć udział w jednym z najpopularniejszych i najmłodszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie – Miss Grand International 2016. I choć w rywalizacji z 76 rywalkami Marcie nie udało się odnieść sukcesu to musimy przyznać, że Martę będziemy stawiać za przykład kolejnym kandydatkom jako Perfekcyjnej Delegatki. Każdego dnia Marta prezentowała się świetnie; stroje, fryzura, makijaż.  • Japonia / październik 2016 /

Od dwóch lat dla laureatki tytułu Miss Polski pierwszym sprawdzianem na międzynarodowej arenie jest zaliczany do światowej czołówki, jeden z najstarszych konkursów – Miss International, który organizowany jest niemal każdego roku w stolicy Japonii, Tokio. Nie inaczej było dla Magdaleny Bieńkowskiej, Miss Polski 2015. Od pierwszego dnia zgrupowania wyborów nasza piękność zaliczana była do grona faworytek, a wielu uważało, że powinna wygrać koronę Miss International 2016. Ostatecznie Magdalena znalazła się w top 15. To pierwszy taki sukces Polki na tym konkursie od 2008 roku. Nie pozostaje nam nic innego jak „wykorzystać” potencjał Magdaleny w najbliższej przyszłości.


Joanna Tlałka na Miss Tourism Sri Lanka International 2016
Joanna Tlałka na Miss Tourism Sri Lanka International 2016
« 1 z 8 »

  • Kambodża / listopad 2016 /

Kambodża to państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim. W stolicy tego kraju Phnom Penh nasza delegatka Marta Bieniek, 2 Wicemiss Polski 2015 stanęła w szranki o tytuł Miss Tourism Metropolitan International 2016. Tym razem sukcesu nie było, ale dla Marty wyjazd do tak odległego, odmiennego kulturowo od Polski kraju, było niesamowitym doświadczeniem, którego bez wyborów Miss Polski nie doświadczyłaby.  • Albania / listopad 2016 /

Gdy nasze kandydatki odnoszą sukcesy, nam nie pozostaje nic innego jak dac im kolejną szansę. Tak tez stało się w przypadku Joanny Jocheczmyk, top 10 Miss Polski 2015 i 3 Wicemiss Tourism Queen International 2016. Po pierwszym sukcesie Asia otrzymała od nas prawo reprezentowania Polski po raz drugi. Tym razem na konkursie Miss Globe 2016, który odbył się w stolicy Albanii, Tiranie. Nie mogło być inaczej. Asia nie zawiodła i w finale awansowała do Top 10.  • Słowacja, Polska / grudzień 2016 /

Przekazanie korony następczyni nie oznacza zakończenia kariery miss. Mogła się o tym przekonać Ewa Mielnicka, Miss Polski 2014, której zaproponowaliśmy udział w wyborach Miss Supranational 2016, które należą do grona najważniejszych na świecie i w tym roku po raz pierwszy odbyły się na terenie dwóch państw: Słowacji i Polski. Ewa sprawdziła się doskonale w roli gospodyni, napawała nas dumą, a po ilości strojów w jakich zaprezentowała się na zgrupowaniu moglibyśmy nazwać ją Królową Stylu. To musiało zaowocować doskonałym rezultatem. I tak też się stało. Ewa w wielkim finale w Krynicy-Zdrój znalazła się w Top 10.  • Chiny / grudzień 2016 /

Na wybory Miss Tourism Queen of the Year International 2016 do Szanghaju w Chinach wydelegowaliśmy Kamilę Wenderlich, Miss Polski Widzów Polsatu 2015. Kamila zachwyciła się Chinami, a dzięki pobytowi na konkursie, jak sama napisała, zyskała wiele doświadczenia, pokonała swoje obawy i przełamała bariery. A do tego odniosła sukces kończąc konkurs w top 20 najpiękniejszych.


Marta Bieniek na Miss Tourism Metropolitan International 2016
Marta Bieniek na Miss Tourism Metropolitan International 2016
« 1 z 8 »

Ze swojej szansy na udział w międzynarodowych konkursach nie skorzystały Sabina Kontor, 3 Wicemiss Polski 2015, oraz Klaudia Strojwąs, top 10 Miss Polski 2015. Nic na siłę. Propozycja wyjazdu, oczywiście na naszych warunkach, a do tego przygoda życia, reprezentowanie ojczyzny, nigdy nie może być i nie będzie przymusem.

By wypaść dobrze, by odnieść sukces trzeba chcieć. I nasze Delegatki 2016 udowodniły nam, że nasze wybory nie były błędne. W tym miejscu chcielibyśmy Wam wszystkim, jak i każdej z osobna, podziękować i pogratulować. Dziękujemy za wór sukcesów, za piękne reprezentowanie naszej ukochanej Polski, gratulujemy doskonałego przygotowania. Jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy projektantom i partnerom, bez których tak liczne wyjazdy, tak dobre przygotowanie naszych kandydatek nie byłyby możliwe.

A już teraz czekamy na wyniki konkursu Miss Tourism International 2016 w Malezji z udziałem pierwszej laureatki rocznika 2016 Laury Mancewicz, Miss Polski Widzów Polsatu 2016. Finał już w noc sylwestrową i tym samym Laura otworzy listę Delegatki 2017. A zaraz za nią na swoją szansę czekają: Aleksandra Adamczyk, top 10 Miss Polski 2015, która reprezentować nas będzie na wyborach World Miss University 2016 w Korei, Magdalena Wesołowska, top 10 Miss Polski 2015, która w Kolumbii powalczy o tytuł International Queen of Coffee 2017.

Na podsumowanie słowa Kamili Wenderlich, które stały się dla nas inspiracją, a dla kolejnych delegatek mogą być lekcją i szansą z której warto skorzystać : „Nie wiedziałam co mnie czeka. Każdego dnia starałam się wypaść jak najlepiej. Starałam się nawet wtedy kiedy nie miałam już sił, bo wiedziałam że robię to nie tylko dla siebie. Jestem z siebie zadowolona, bo mam poczucie że zrobiłam wszystko, aby godnie reprezentować Polskę. A przede wszystkim zrobiłam gigantyczny krok do przodu w rozwijaniu swojego charakteru. Zyskałam wiele doświadczenia, pokonałam swoje obawy i przełamałam bariery”.

Te słowa to sedno konkursu Miss Polski. Jeśli chcecie stać się częścią tej przygody czekamy na Was. Edycja Miss Polski 2017 w wielu regionach Polski już wystartowała! Śledźcie nasz fanpage na facebooku.

Wszystkim życzymy pomyślności w 2017 Roku !